5 A DAY MEAL PREP FOR THE WEEK (VEGAN+EASY)


Rawvana shows you a vegan meal prep for $5 a day! If this video gets to 3,000 likes we will do another challenge to eat vegan for $3 or $1 a day!

4 WEEK VEGAN EBOOK GUIDE: https://rawvana.com/shop/

$5 a Day Vegan Meal Prep for the Week BLOG: https://rawvana.com/cheap-vegan-meal-prep/
SUBSCRIBE TO MY NEW WEBSITE : http://rawvana.com and receive a free fruit and vegetable combining chart for free!

Download my apps!

For Itunes:

Rawvana Recipes::
http://apple.co/2j7KGis

30 day smoothie challenge::
http://apple.co/1L3yHNZ

Download both and get a discount!
http://apple.co/2jr8cIf

For Google Play:

Rawvana Recipes::
http://bit.ly/2jk6DOw

30 day smoothie challenge:
http://bit.ly/2jr4KNH

Inspire and motivate yourself every day to lead a healthy lifestyle by following me on my social media accounts!

Rawvana Vlogs: http://bit.ly/2jLkNH8
Facebook: http://bit.ly/1vRomx9
Instagram: http://bit.ly/2j7LUdy
Twitter: http://bit.ly/2jk7fDO
Snapchat: Rawvana
Pinterest: http://bit.ly/2jSFvqt

My favorite products: http://amzn.to/2jSIe39

The equipment used to create my videos!

Canon EOS 6D: http://amzn.to/2kbfW1T
Canon Rebel T5i: http://amzn.to/2jk5y9n
Canon G7X: http://amzn.to/2kbkDsj
Rodelink Lavalier Mic: http://amzn.to/2jLp5OK
Rokinon Lens 35mm: http://amzn.to/2jLlm3T
Canon Zoom Lens EF 24-105mm: http://amzn.to/2jSKWpr
Canon 50mm lens: http://amzn.to/2jSEXRF
Azden WM-Pro Wireless Lavalier Mic: http://amzn.to/2jjVy06
Davis & Sanford Tripod System FM18: http://amzn.to/2klmpdQ
Diva Ring Light Nebular: http://amzn.to/2jSH5J6
LimoStudio Softbox Photo Studio Pro: http://amzn.to/2klADHo
Rode Boom Mic: http://amzn.to/2kbqoqb
Canon EFS 18-135mm lens: http://amzn.to/2jW6fqx
JOBY GorillaPod: http://amzn.to/2jVYAZn
REVO SR-1500 Dual Grip Shoulder Support Rig: http://amzn.to/2jSFmDF
DJI Phantom 3 (drone): http://amzn.to/2jqXqlg
Manfrotto Compact Action Tripod: http://amzn.to/2jW0vNA
—MUSIC https://soundcloud.com/gudgeoncody

20 comments

  1. Thank you for the common sense in meal preparations! I really appreciate the visual and showing how to put things together I’m a student and a nurse going to school so this really really helps thank you, thank you, thank you!

  2. I have a question do you add the milk to all of the overnight oats or do you add the milk again on for example Wednesday for the leftover jars for the rest of the week ?

  3. microwave your every meal? Id rather not meal prep meals if it means microwaving and storing in Tupperware for a full week. I’d prep all veggies and fruit ahead and cook but not Tupperware each meal

  4. Vegan eating can be expensive if you purchase a lot of processed foods, like vegan burgers and stuff like that. I find there are some staple it’s like maple syrup, hemp seeds, nuts and seeds that I like to buy. They last a while so it’s like a once a month purchase and then everything else is reasonably priced! Buying what is in season is important too! If a fruit seems unusually expensive it means it is not in season, so keep that in mind!

Leave a Reply